عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد


کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد

با حضور "محمود آهنگر" بخشدار مرکزی گرگان ،"حجت الاسلام قاسمی"معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان،"مسعود سلیمانی"معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان و دهیاران بخش مرکزی گرگان کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم برگزار شد .
آهنگر ،بخشدار مرکزی گرگان در جمع دهیاران گفت: تاکنون نشست های متعددی در جهت هم افزایی ، هماهنگی و برنامه ریزی در قالب کلاس های متعدد در جهت توسعه روستاها با دهیاران برگزار گردیده که این نشان از اهمیت و توجه به روستاییان عزیز می باشد .
وی افزود: امروزه با حضور شبکه های اجتماعی و سرعت دسترسی مردم به وقایع و اخبار ، استفاده از این ظرفیت می تواند توسعه فرهنگی و عمرانی در روستاها را  افزایش دهد .
آهنگر گفت: تلاش دهیاران باید در جهت وفاق، همدلی وهم زبانی مردم روستا باشد و از هرگونه حاشیه سازی و قوم گرایی بپرهیزند .
بخشدار مرکزی گرگان در خصوص اهمیت تعاونی دهیاران گفت:هرگاه تعاونی دهیاران  بتواند خوب برنامه‌ریزی و عمل کند ،می‌تواند کارهای ماندگار در بخش انجام گیرد تا جاییکه  موضوعات مختلف   در روستاها   و حتی  شهر را هم پوشش دهد.
"حجت الاسلام والمسلمین قاسمی "معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان نیز گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی و پیشگیری از جرایم در حوزه های مختلف اعم از فروش مواد مخدر ،مشروبات الکلی،ورود و خروج غیرقانونی اتباع خارجی ،تخلفات منابع طبیعی و زیست محیطی ،ساخت و سازهای غیرمجاز ،حمل سلاح و مهمات ،سرقت های خرد و سایر تخلفات و بزه های اجتماعی که بعضا در سطح روستاها شاهد آن هستیم می بایست با تعامل و همکاری شورها و دهیاران شناسایی و در قالب طرح دیدبان پیشگیری به محاکم قضایی معرفی شوند .
وی افزود: در راستای امنیت پایدار در سطح روستاها مراجع قضایی با همکاری دهیاران به عنوان نمایندگان عالی دولت همکاری لازم جهت برخوردبا متخلفین برابر ضوابط و قوانین جاری برخورد خواهند کرد  .
معاون دادگستری استان گلستان گفت: یکی از راه‌های ارتباطی بین مردم و دستگاه قضایی برای ارسال گزارش تخلفات و جرائم جامعه سامانه اینترنتی سجام (سیستم جامع اطلاعات مردمی) است ،این سامانه به منظور استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی در راستای برطرف شدن معضلات اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم و رسیدگی سریع و قاطع به تخلفات و جرایم به طوری که اثر بازدارندگی داشته باشد قوه قضاییه سامانه‌ای تحت عنوان سجام یا سامانه جامع ارتباط عمومی مردمی راه‌اندازی کرده است.
قاسمی گفت:سامانه سجام  زیر نظر اداره کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی دستگاه قضایی اداره می‌شود وظیفه دریافت گزارشات مردمی درباره تخلفات و جرائم را دارد و متناسب با نوع گزارش ارسالی اقدام به رسیدگی و مطالبه‌گری از اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد کرد.
در ادامه جلسه "مسعود سلیمانی" معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان در جمع دهیاران گفت: معتمد سازی در روستاها مانع از ورود پرونده به دادگاه و مراجع قضایی می شود .
سلیمانی افزود: استفاده از ظرفیت رییش سفیدان جهت جلوگیری از اختلافات یکی از مواردی است که با اجرای آن از ورود پرونده های قضایی به دادسرا کاسته خواهد شد .
وی اظهار داشت : دهیاران باید در برخورد با افراد و قومیت ها بصورت بی طرفانه برخورد نمایند و مانع از ایجاد تنش در روستا شوند .
سلیمان گفت: نگاه ما در روستا نگاه معین،همکار و همیار است و در جهت رفع یک معظل اجتماعی در روستاها از دهیاران نیز نظرخواهی می شود .
وی افزود: جنگل،آب و راه قابل تملک برای هیچ فردی در روستا نیست و هیچ فردی در روستا حق ندارد مانع از ورود سایرین به این منابع شود که در صورت اعلام جرم ،قانون با فرد خاطی برخودر خواهد نمود.
سلیمانی با اشاره به اینکه دهیار ملجع وپناه روستاییان هستند گفت: باید حس اعتماد به دهیاران در روستا به اندازه ای باشد که مردم به او اعتماد کامل نمایند .
معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان افزود: واگذاری زمین منابع ملی از سوی شورا و دهیار به افراد ممنوع بوده و در صورت اثبات این موضوع به صورت قانونی با آنان برخورد خواهد شد .

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد

 

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد

 

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد

 

کارگاه آموزشی آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از جرایم دربخش مرکزی گرگان برگزار شد

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گرگان
  • بازدید : 22
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 2431

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  مرداد 1398  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 145
بازدید دیروز: 248
بازدید ماه:15572
بازدید سال:73350
بازدید کل:1400774